2023 Junior Team Lists U10-15s – Thursday

U10/11s Boys

SOS

Tallyn Kingdom
Ripley Palmer
Bodhi Arnott
Seth Alexander
Ajay Cahill  
Raiden Jamieson
Jaxon Pearce
Nash Perrott
Lewis Tacon
Pia Chambers
Tilly Green
Team Full

Vikings

Adam Rashleigh
Riley Lethborg
Blake Stewart
Blaze Crute
Danny Murphy
Rock Crute
Jai O’Connell
Will Coppens
Jack Gillies
Cooper Roberts
Archer Ball
Obediah Mau-Warria
Team Full

St James Tornados

Jonathan Kay
Jacob Owens
Bate Bensein
Flynn Erichsen
Jett Sinclair
Keenan Sauer
Ezio Ferriere
Jack Bourke
3 Spots Avaialble

St James Typhoons

Bailey Jobe
Conrad Marais
Seth Paech
Nate Fleming
Archie Caswell
Joshua Robertson
Annaliese Harvey
Eddie Heaslip
Grace Woodard
Walter Chandler
Justis Lee
Team Full

Thunder

Blake Telley
Mackinley Ryan
Ryan Murphey
Edward Young
Rhiley Hawes
Cohen Maddison
Harrison Becker
Van Taylor
Williams Sayers
Fletcher Humphries
Hudson Searle
Flynn Searle
Wolf Ingram
Team Full

Tag Machines

Lucas Furguson
Matthew Goss
Hudson Stiles
Jett Allen
Kane Starkey
Tully Gardner
Billy Staib
Lucas Adcock
Henry Wrigley
Fraser Schofield
Owen Melick
Team Full

Wolves

Duke Ridgley
Jack Anderson
Jazon Bradley
Darcy Harders
Parkers Papavasiliou
Trae Harvey
Luke Trevillion
Mason McCrea
Harrison Carpenter
Harry Shipard
Noah Visentin
Charlie McCartee
Team Full

U10/11 Boys Team 1

Thomas Robb
Benjamin Barkley
Kyelyjah Sexton
Jaxx Jeynes
Lucas Holmes
Bradyn Moss
Jake Hewitt
Calais Moore
Harlan Moore
Caleb Andreasen
Alexander McDonald
Tyson Crawford
Team Full

Under 10/11 Mixed

All Stars (Team 1)

Ashley Pitchford
Nevaeh Trease
Harper Trease
Jayden Lewis
Hugo Seeger
Keira Palfrey
Jamaica Head
Jaylen Gala
Eli Hardy
Vahn Hardy
Aydin Said
1 Girl Spot Available

Cant Tag This (Team 2) Red

Tallis Gibbs
Flynn Baker
Hannah Scott
Summer Nightingale
Sharla Mably
Maddison Muldoon
Busta Purcell
Corban Dean
Tim Hebe
Aubrey Warren
Matilda Canning
1 Boy Spot Available

Mixed Masters (Team 3) Red

Gracie Hulse
Noah Mitchell
Curtis Rose
Harpah Mitchell
Chloe Rose
Shiloh Coates
Lyla Coates
Nixon Braam
Aiden Brown
Spencer O’Conner
Rocco Bourgonje
1 Girl Spot Available

10/11 Mixed Team 4

Phoebe Jobe
Cena Linton
Coen Munday
Amelia Crighton
Beau Peaker
Mackenzie Eade
Hunter Hartley
Xander Baillie
Parker Hartley
Lydia Clarke
Liam Hughes
Lucy Arnold
Team Full

Under 12 Boys

Serpents

Baden Peaker
Slater Roberts
Keenan Schoenfeld
Ethan Green
Charlie Whitmore-Lawrence
Vance Fairminer
Charlie Featherstone
Paxton Hurworth
Harry Farrell
Hemi Lee
Max Atkinson
Nate Horman
Team Full

SOS Turtles

Harrison Haigh
William Hartley
Flynn Polit
Flynn Hartley
Tom Raxach
Adam Sankey
Kobie Woodman
Tyrone Hopgood
Mitchell Greener
Laine Mitchell
Kade Lee
Zane Braam
Emma Bowerman
Jaiden Lever
Team Full

St James Twisters

Andre Marais
Jack Matterson
Charlie Hill
William Whittemore
Nate Steinhardt
Tristan Nieman
Riley Cox
Leo Baker
Tahma Payne
2 Spots Left

Burrum Miners

Hayden Rock
Chase Richardson
Mitchell Rock
Zac Riethmuller
Quaid Lawton
Jack Howe
Cobin Lawton
Dana-je Lawton
Jax Glassick
Lachlan Isenbert
Cassius Kearns
Team Full

Tigers

Ryan Blackley
Gus Manning
Hunter Eade
Ethan Hillman-Booth
Clancy Phillips
Ashby O’Brien
Jett Spicer
Liam Jenkins
Nate Purcer
Toby Rhodes
Baylie Rowell
Team Full

Dolphines (Team 1) Black

Patrick Jeffrey
Henry Ree
Myles Hobbs
Thomas Saunders
Thomas Young
Brock Saliba
Bentley Sullivan
Wyatt Sullivan
3 Spots Available

12-14s Mixed

Barbie Girls

Archie Brennan
Jazmin Williamson
Indigo Emerson
Ava Topp
Layla Perrott
Holli Lewis
Jett Kruger
Ella Imhoff
Owen Baker
Aiden Sharp
Conner Smith
Cameron Abra
Lilly Perkins

Team Full

Stingrays

Jonah Emerson
Cena Linton
Zara Adcock
Lucas Ferguson
Ryan Blackley
Nate Lewis
Piper Smith
Billy McArdle
Hayden Charlton
Anika Webster
Isabella Hall

Team Full

St James Lightning

Jessica Owens
Savanna Paech
Sasha Matterson
Georgia McCready
Charlotte Stead
Arthur Bills
Samara King
Grace Hoffman
Charlie Fendley
Laura Theofanes
Jake Rees
Liam Burnett
Charlotte Jockers
Tolita Gala

Team Full

St James Cyclones

Lochlan Duncan
Harrison Cooper
Jacob Thompson
Matthew Kay
Billy Goodisson
Aarliah Stewart
Gabrey Gabrey
lachlan Kirby
Alex Prouatt
Amarlie_Rose Martens
Logan Robe
Zahli Pilon
Taya Delfs

Team Full

U12/13s Girls

Serial Taggers

Malahni Nooroa
Luca Tomekovic
Zara Adcock
Piper Crowder
Tully Bartlett
Bella Latoa
Lilly Falconer
Summer Osborne
Addison Mason
Evie Christensen
Scarlett Salisbury

Team Full

Blue Magic

Mia Falconer
Dixie Blaikie
Olivia Robertson
Hallie Merrick
Tyarna Goldsmith
Eva Coggan
Sophie Robertson
Ella McNulty
Elsie Young
Elvy Halliday
Kaylee Butterworth
Allyah Horne
Layla Roderick

Team Full

Blueys (Team 1) Blue

Alannah Blanke
Indi Wilson
Emily Adamson
Sophie France
Lana Carpenter
Evie Purcell
Laura Mason
Willow Berry
Honey Tamai
Madison Gallagher
Isla Alexander
Rhylie Finn

Team Full

The Chicks (Team 2)

Alison Mann
Shaniece Vincent
Milla Arnott
Georgia Wolff
Arabella Holmes
Kattie-Maree Simpson
Charlotte Pujol
Allison Hazlett
Aaleyah Waye
Taylor Otto

1 Spot Available

The Jokers

Chloe Rourke
Mikayla Otto
Kya Roswell
Shelby Priestley
Grace Moussie
Haylee Jenkins
Emily Nash
Brooke Calis
Dakota Avery

2 Spots Available

U12/13 Girls Team 3

Zoey Boswell
Jessica O’Keefe
Charlette Jones
Caitlin Finn
Olivia Warren

6 Spots Available

St James Storm

Belle Coates
Isla Kay
Huani Tamihana
Te Lia Tamihana
Sophia Taylor
Jazmine Brown
Amelie Dorrough
Georgie Cox
Eva Heaslip
Milana Loueizi
Indi Stamo

Team Full

 

U13 Boys

Vipers

Cruz Hartwell
Jason Green
Nate Halliday
Patrick Murphy
Billy Larsen
Jayson Green
Linc Green
Jed Perrott
Henry Scire
Archer Scott
Angus Smith
Dezsyre Mackey-Goldsmith

Team Full

Da Ladz

Tody Ridgley
Taj Harvey
Kaycen Horne
Will Robertson
Utah Blaikie
Billy Franks
Zane Stowers
Jacob Tinker
Linton Petersen
Zac OLoughlin
Ethen Cieply
Ryan Gunn

Team Full

Tag Titans

Tyson Henke
Karmichael Baker
Jayden Gallott
Bailey Toole
Liam Holmes
Mason Hughes
TJ Palfrey
Jack Melick
Jack Gillies
Elijah Hubbert
Kurby Hughes
Grady Williams

Team Full

Wahs (Team 1) Black

Kaiden MacPhail
Bryce McGuire
Tyrone Brewer
Koby Mahoney
Mitchell Nissen
Beau Green
Brodie Tamai
Mitchell Brown
Sam Wheeler 
Corbin Freeth
Flynn Shipard

Team Full

Mustangs

William Woollard
Oliver Brown
Jackson Fitzgerald
Cameron Shaw
Joseph Shepherdson

6 Spots Available

 

2023 Junior Team Lists U4-9s – Wednesday

Tiny Taggers Division Tiny Taggers (Any colour shirt) Matilda WhitmoreJaylan NicholsPatrick GrettonRyan ScottChloe FergusonElke Hotchin5 spots available U6/7 Mixed Division Got To Tag ‘Em All Blake HarringtonAndrew Ihlow Tanner Simonds     Jack Austin   Mitchell Alexander Nate Warren  Archer ChorleyEvan…

Read More

2024 Senior State Cup Information

Location Sunshine Coast Stadium, 31 Sportsmans Parade Bokarina Dates 8th – 10th March 2024 Nominations Close 1st October 2023 Trial Date 8th October 2023 Fees & Orders Due 29th October 2023 Costs Tournament Fee…

Read More

2024 Junior State Cup Information

Location Sunshine Coast Stadium, 31 Sportsmans Parade Bokarina Dates 2nd – 4th February 2024 Nominations Close 1st October 2023 Trial Date 8th October 2023 Fees & Orders Due 22nd October 2023 Costs Tournament Fee…

Read More